Ратуша Івано-Франківська

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Ратуша в українському місті Івано-Франківську побудована в стилі модерн, подібних споруд в такому стилі в Україні небагато. Знаходиться ратуша на вулиці Галицької, а в самому будинку зараз розташовується краєзнавчий музей.

Початок будівництва ратуші відноситься до XVII століття. У 1662 році Анджей Потоцький, засновник міста Івано-Франківська (раніше місто Станіславів) прийняв відповідне рішення. Спочатку ратуша була дерев’яною, потім кам’яно-дерев’яною, потім кам’яної. З каменю її звели в 1695 році, вона була найвищою в місті. Дев’ять її поверхів, зведених у формі хреста, який вінчав купол. Нагорі чатували дозорці і дивилися, чи немає десь пожежі або іншої небезпеки. На нижніх поверхах розташовувалися муніципальні органи влади, в підвалах була в’язниця.

У 1868 році ратуша згоріла. Її вирішили побудувати наново, що й здійснилося до 1871 року. У 1915 році ратуша знову постраждала із-за військових дій і довго перебувала в аварійному стані. Її довгий відновлення тривало до 1939 року, тому що не вистачало коштів.

А ось німці підірвати її не змогли, тому що ратуша являла собою залізобетонний моноліт. Пошкоджене будівля знову привели в сприятливий вигляд у 1957 році і віддали краєзнавчому музею. У 2007 році ратушу прикрасили годинами. Куранти виконують 12 українських мелодій.