Проспект Гагаріна

Проспект Гагаріна – головна транспортна магістраль Харкова, яка пов’язує міський центр з аеропортом. Вулиця утворилась в кінці XVII століття і називалася Зміївської. На початку XIX століття Проспект Гагаріна доходив до нинішнього Мовчанівського провулка і закінчувався кам’яним будинком з величезним фруктовим садом. У 1860-х роках вулиця продовжувала забудовуватися і дійшла до вулиці Молочної. У 1876 році Проспект Гагаріна був замощен і став частиною шосе на Зміїв. У дореволюційний період вулиця забудовувалася дуже повільно.

У радянський час Проспект Гагаріна став зосередженням ряду промислових підприємств – тут з’явилися ювелірна і панчішна фабрики, завод «Оргтехніка» та завод дорожніх машин. На базі колишніх боєнь створили м’ясокомбінат. У 1929-1930 роках на південній околиці Харкова, неподалік від Зміївської вулиці, побудували аеропорт «Основа».

В даний час до визначних Проспекту Гагаріна відносяться Пам’ятник шестірні, Монумент Юрій Гагарін у скафандрі, Станція Харків-Левада, Будівля Центрального автовокзалу і Квітковий годинник.