Полтавський Краєзнавчий Музей

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Музеї, виставки
>
Полтавський краєзнавчий музей розташований в українському місті Полтава, по вулиці Конституції. Це один з найбільш найстаріших музеїв країни. Він був заснований ще в 1891 році, за ініціативою Ст. Докучаєва. Спочатку був створений музей історії і природи Полтавської губернії. Першими експонатами заклади стали предмети з бібліотеки і музею Е. Скржинською, а також предмети з приватної колекції старожитностей сходу П. Бобровського.

На сьогоднішній день, вся експозиція музею включає в себе відділ археології, природи, історії і етнографії. Самі старовинні експонати датуються XIV століттям, найбільш сучасні – початком XXI століття. Окремо від інших предметів музею варто розділ «Скарбниця», в якому зібрані неймовірні і самі дивовижні предмети старовини, число яких досягає 300 тисяч.

Музей розташований в будівлі колишнього земства Полтавської губернії. Будівля музею було побудовано в період з 1903 по 1908 рік, згідно з проектом архітектора Ст. Кричевського. Будівлю було зведено в стилі українського модерну, його зовнішній фасад містить елементи традиційних орнаментів і розпису. Інтер’єр музею розписаний відомими українськими художниками – Н. Самокишем і С. Васильківським.

Будівля музею внесено в єдиний реєстр списку архітектури і пам’яток національної важливості.