Площа Врейтхоф Площа Врейтхоф
Площа Врейтхоф Площа Врейтхоф

Площа Врейтхоф розташована в самому центрі Маастрихта, приблизно в півтора кілометрах від головного залізничного вокзалу. Її назва має історичні корені, оскільки слово “врейтхоф” в епоху Середньовіччя означало прилеглу до церкви обгороджену територію.

Проведені нещодавно археологічні дослідження показали, що вже в V столітті на цій території знаходилося кладовище, поруч з нинішньою базилікою святого Серватія. Потім територія колишнього кладовища ставилася до церковного володіння, а навколо двору розташовувалися духовні особи. Поруч знаходився госпіталь святого Серватія, де допомагали йдуть до могили святого Серватія прочанам. У XIII столітті неподалік будується храм на честь Іоанна Хрестителя, а в південній частині площі знаходився жіночий монастир, збудований на місці королівського палацу IX-X століть.

Сучасна площа Врейтхоф є одним з найкрасивіших місць в місті. На ній сконцентровані головні історично визначні пам’ятки, включаючи найдавніші храми і пам’ятки архітектури XV-XVIII століть. У XVIII-XIX століттях площа Врейтхоф була головним місцем проведення військових маршів і парадів, а в наші дні тут регулярно розгортаються карнавали, ярмарки та фестивалі.