Площа ім. Леніна в Керчі Площа ім. Леніна в Керчі
Площа ім. Леніна в Керчі Площа ім. Леніна в Керчі

Розташована в центральній частині Керчі, площа імені Леніна є дуже популярним місцем відпочинку городян і туристів. На відносно невеликій ділянці землі розмістилася відкритий майданчик, де часто проводяться міські заходи та концерти, красиві тінисті алеї з численними лавками і дитяча ігрова зона.

В мальовничому скверику трохи в стороні розташована церква Іоанна Предтечі – одна з найдавніших на території Східної Європи, зведена, імовірно, у XX столітті. Церква являє собою зразок візантійського стилю з характерною чергується з кладкою з білих і червоних цеглин.

З часів радянської влади на площі залишився пам’ятник Іллічу, мало чим відрізняється від своїх побратимів по всьому СНД, але знайшов практичне застосування у відпочиваючих – багато призначають біля нього зустрічі та побачення. З 2000 року компанію йому складає Пантеон Слави – колона, увінчана золотистої статуєю грифона, символу міста.

Навколо площі розмістилися кілька будівель в стилі модерн, діють магазини і невеликий торговий центр, затишні кафе і ресторани. Звідси бере початок сходи на гору Мітрідат. Подолавши її 436 ступенів, можна побродити по руїнах стародавнього міста Пантікапей, оглянути обеліск Слави, присвячений загиблим під час боїв за визволення Криму з листопада 1943 по квітень 1944 років, помилуватися панорамними видами міста і Керченської протоки.