Площа державного прапора Площа державного прапора

Площа державного прапора

Площа державного прапора в Баку, столиці Азербайджану, – дуже молода і дуже важлива пам’ятка міста. Як можна здогадатися з назви, на ній знаходиться державний прапор Азербайджану. Рішення про будівництво площі було прийнято в 2007 році. Місце для будівництва було обрано з тим розрахунком, що прапор буде видно з будь-якої точки міста. Знаходиться воно в селищі Баилово в Баку, біля головної бази Військово-морських сил.

Урочисте відкриття площі відбулося 1 вересня 2010 року, і вона відразу ж потрапила в Книгу рекордів Гіннеса за найвищий у світі флагшток – 162 метра. В основі його діаметр становить більше 3 метрів, на верхній частині знаходиться 70-метровий прапор. Вся ця громадина важить 220 тонн, і коли при сильному вітрі флагшток почав розгойдуватися, жителів сусідньої 9-поверхівки евакуювали.

У 2012 році на площі спорудили чудовий Бакинський кришталевий зал для проведення Євробачення-2012. Інша важлива пам’ятка площі – Музей державного прапора, в якому виставлені реставровані прапори різних держав, які існували на нинішній території Азербайджану.