Памятник воїнам-рязанцями, які брали участь у Вітчизняній війні 1812 року Памятник воїнам-рязанцями, які брали участь у Вітчизняній війні 1812 року

Памятник воїнам-рязанцями, які брали участь у Вітчизняній війні 1812 року

У складі регулярної армії в боях Вітчизняної війни 1812 року героїчно воювали 23 тисячі рязанцев, з яких 89 осіб були удостоєні високих нагород за виявлену в боях мужність і відвагу. Крім того, понад 15 тисяч жителів Рязані билися в лавах народного ополчення, а в самому місті розмістилися шпиталі та лазарети, а городяни всіма силами допомагали всім, хто намагався врятуватися з захоплених Наполеоном I районів імперії.

В 2013 році, через рік після святкування 200-річчя перемоги у Вітчизняній війні 1812 року, в центральній частині Рязані був встановлений пам’ятник на честь героїв тих історичних подій. Місцем для нового монумента був обраний Соборний парк, розташований на берегах річки Трубіж, де раніше стояв пам’ятник Йосипу Сталіну. Пам’ятник воїнам-рязанцями, які брали участь у Вітчизняній війні 1812 року, являє собою мармурову стелу, на підставі якої висічена пам’ятний напис.