Памятник Валерію Чкалову Памятник Валерію Чкалову

Памятник Валерію Чкалову

Перспективу вулиці Радянській в Оренбурзі завершує пам’ятник Валерію Чкалову, встановлений на міській набережній. Рішення встановити в місті пам’ятник знаменитому радянському льотчику було прийнято після його трагічної загибелі в 1938 році, у зв’язку з чим, сам місто Оренбург був перейменований в Чкалов. Однак цим планам не вдалося здійснитися.

Пам’ятник встановили в 1953 році, приурочивши його відкриття до святкування тридцять шостої річниці жовтневої революції. Пам’ятник був виконаний московським скульптором Менделевичем. Існує легенда, згідно з якою спочатку пам’ятник передбачалося встановити у столиці на площі біля курського вокзалу. Однак, коли показали проект пам’ятника Сталіну, той заявив, що особисто знав Валерія Чкалова і скульптура на нього зовсім не схожа. Після чого пам’ятник було вирішено відправити в Оренбург.

Сьогодні масивна бронзова фігура Чкалова, підноситься на високому гранітному постаменті, за спиною пам’ятника сходи до річки Урал. Цікаво, що сам Чкалов ніколи в Оренбурзі не був.