Памятник В. С. Тургенєву Памятник В. С. Тургенєву
Памятник В. С. Тургенєву Памятник В. С. Тургенєву

Пам’ятник Івану Сергійовичу Тургенєву, великому російському письменнику, авторові знаменитого геніальних творінь – «Муму», «Дворянське гніздо», «Батьки і діти» був офіційно відкритий 14 серпня 2001 року. Це другий, в Росії, постамент відомого письменника, доля якого безпосередньо пов’язана з Санкт-Петербургом.

Пам’ятник В. С. Тургенєву знаходиться у сквері ім.І.С. Тургенєва, що на Італійській вулиці, на захід від Манежній площі, в центрі Санкт-Петербурга. Він являє собою сидить на лавці письменника, який недбало поклав одну руку на коліно, а іншою рукою впирається на тростину. Висота пам’ятника складає три метри 15 сантиметрів, а постаменту – один метр 44 сантиметри.

Його установка почалася другого листопада 1999 року, коли на конкурсі з проектом створення скульптури перемогла робота трьох майстрів – архітектора Геннадія Челбогашева, Яна Неймана і Валентина Свешникова, які працювали над ескізами майже півтора року. Важливою частиною роботи було створення вигляду В. С. Тургенєва для пам’ятника, для чого була використана його посмертна маска.