Памятник Симеона Полоцького Памятник Симеона Полоцького
Памятник Симеона Полоцького Памятник Симеона Полоцького

У 2003 році в знаменний день для Республіки Білорусь – день білоруської писемності був відкритий пам’ятник Симеона Полоцького. Авторами цього пам’ятника стали білоруські скульптор Олександр Фінська, архітектори Георгій Федоров і Наталія Цавик. Цей жест – пам’ятник вдячні жителі Полоцька зробили великому мислителю, драматургу, поету, духовному письменникові, людині, дуже багато зробив для розвитку білоруської культури.

Але Симеон Полоцький відомий не тільки білорусам. Довгий час мислитель жив на Русі, був наставником дітей російського царя Олексія Михайловича від його дружини з роду Милославських. Прославився він і своєю дивовижною російської силабічної поезії. У Москві їм була організована латинська школа для навчання дьяков. Москва стала місцем його останніх днів життя.

Місто Полоцьк свято шанує пам’ять свого просвітителя. Для Симеона Полоцького Полоцьк був рідним містом за народженням. У Полоцьку, в бібліотеці зберігаються унікальні праці, видані Симеоном Полоцьким і його рукописи, де багато віршів і богословських творів.