Памятник Пушкіну Памятник Пушкіну
Памятник Пушкіну
Памятник Пушкіну

Однією з найпопулярніших визначних пам’яток Залізноводська є скульптура Олександра Сергійовича Пушкіна, встановлена на честь сторіччя з дня смерті геніального російського письменника. Це був перший пам’ятник поету, споруджений на території Кавказьких Мінеральних Вод.

Монумент «Пушкін у моря» є точною копією глиняного роботи народного художника СРСР С. Д. Меркурова. Вона була виконана з кварцового піску, декоративного цементу і мармурової крихти Ю. Ф. Смирновим. Висота пам’ятника становить 2,5 метра, автор набагато збільшив природне зростання поета. Монумент розташований на правому крилі Пушкінській галереї і є головною прикрасою Пушкінського скверу.

«Пушкін у моря» знаходиться на двох’ярусному гранітному постаменті. Скульптура відмінно доповнює численні композиції з природного матеріалу, розташовані у сквері. Це місце приваблює безліч туристів, які бажають насолодитися незвичайним чином поета. У спеціально відведені дні у сквері проводять літературні вечори, на яких учасники зачитують свої улюблені твори Пушкіна, а потім відправляються до пам’ятника, вшанувати пам’ять великого творця.