Памятник Петру I у Сампсониевского собору Памятник Петру I у Сампсониевского собору

Памятник Петру I у Сампсониевского собору

Ще один пам’ятник Петру і в Санкт-Петербурзі знаходиться навпроти Сампсониевского собору.Пам’ятник споруджено нащадками графа Шереметьєва, в пам’ять пам’ять 200-річчя перемоги над шведами під Полтавою, про се зроблено напис на зворотному боці пам’ятника. Скульптором пам’ятника був архітектор М. Антокольський.

Спочатку, пам’ятник являв собою бронзову виливок з скульптури, яка була встановлена в Нижньому парку Петергофа, в 1884 році. У 1929 році пам’ятник був розібраний, під приводом розширення проспекту Карла Маркса, раніше Великого Сампсониевского проспета

У 2003 році пам’ятник був відновлений у колишньому величі: великий цар був зображений в повний зріст в мундирі Преображенського полку, з орденом Андрія Первозванного на грудях. Ліва рука Петра тримає підзорну трубу і, одночасно, притримує палаш. Правою рукою цар спирається на незмінну тростина. Майданчик пам’ятки огороджена ланцюгами і викладена гранітними плитами.

Напис на дошці-картуші, на лицьовій стороні пам’ятника говорить: «Петрові Великому «А про Петра відайте, що йому життя не дорога — жила б тільки Росія…»