Памятник коту Йошкину Памятник коту Йошкину
Памятник коту Йошкину
Памятник коту Йошкину

Скульптурна композиція з досить кумедною назвою “Йошкін кот” була встановлена в центрі столиці Марій Ел. Цей досить цікавий пам’ятник являє собою розваленого на лавці кота з чудовою посмішкою. Він був встановлений за ініціативою Леоніда Маркелова – глави Марій Ела. Авторами пам’ятника є йошкаролинцы Анатолій Ширнін, Сергій Яндубаев і москвич Олексій Шилов.

Сергій Яндубаев в одному з інтерв’ю зізнався, що, на його погляд, вийшов позитивний, привабливий і дуже жартівливий персонаж, такий собі кіт-веселун, один тільки вигляд якого моментально викликає заряд позитивної енергії. Репортери зізналися, що спеціально спостерігали за реакцією городян і зрозуміли, що цей дивний “Йошкін кот” підніме настрій кожному!

Художники відзначили, що відповідний спосіб знайти було дуже непросто. Олексій Шилов зробив більше сотні фотографій бродячих котів в процесі роботи. Але в результаті так нічого і не вибрав, і прототипом знаменитого “Йошкиного кота” став рудий сусідський кіт.

Бронзову скульптуру відлили в Казані, її вага становить 150 кілограмів. Побудований відомий “Йошкін кот” на кошти меценатів. В уряді Марій Ел пояснили, що цей пам’ятник є приватним проектом і подарований жителям міста московськими бізнесменами. Його назва запатентували як фірмовий міський туристичний бренд.