Памятник ченцям-просвітителів братів Лихудам Памятник ченцям-просвітителів братів Лихудам
Памятник ченцям-просвітителів братів Лихудам Памятник ченцям-просвітителів братів Лихудам

Пам’ятник ченцям-просвітителів братів Лихудам знаходиться в місті Москві, біля Богоявленського чоловічого монастиря, в Богоявленському провулку. Він був відкритий 31 травня 2007 року? в пам’ять про грецьких монахів – просветителях Иоанникии Лихуде і Софронії Лихуде, які стали засновниками і першими викладачами в найстарішому вищому навчальному закладі на Русі — Слов’яно-греко-латинської академії.

У 1706 році вони відкрили подібну Академію в місті Великому Новгороді, а після повернення до Москви звіряли тексти перекладу Біблії для слов’ян і стали авторами величезної кількості робіт з богослов’я.Автором пам’ятника є народний художник Росії, скульптор В’ячеслав Кликов. Монумент являє собою чотириметрову бронзову композицію, в якій один з братів сидить біля столика і читає грамоту, а другий стоїть поруч і тримає в руках сувій, на столику стоїть чорнильниця з пером.

На підставі пам’ятника розміщена меморіальна табличка, на якій написані імена монахів російською та грецькою мовами, вказана дата відкриття пам’ятника. Монумент створений на гроші грецького уряду і відданий в дар місту Москві і Богоявленському чоловічому монастирю.