Палац Віманмек Мэнсион Палац Віманмек Мэнсион
Палац Віманмек Мэнсион Палац Віманмек Мэнсион

Бангкок – дивовижне місто світу, який в буквальному сенсі слова вражає своїми розкішними палацовими спорудами. Один з таких виняткових палаців – Віманмек Мэнсион, побудований королем Рамою П’ятим на початку 20 століття. З 80-х років минулого століття будівлі присвоєно статус музею.

Тайської архітектури властиво вишукане витончена витонченість. В будівлі Віманмек Мэнсион ці риси проявилися в повній мірі. Воно побудоване з рідкісного золотого тикового дерева, що надає стінам унікальний рожевий відтінок. До нього звернулись мереживні гострі шпилі на дахах. Рама П’ятий любовно називав свою резиденцію «замок в хмарах». Незважаючи на безумовний східний колорит, загальний вигляд палацу, швидше, нагадує світське будинок вікторіанської Європи – своєрідний реверанс короля європейських традицій (багато років свого життя він провів поза межами своєї країни). Ще однією унікальною особливістю палацу є той факт, що він побудований без допомоги цвяхів, всі елементи будівлі скріплені дерев’яними шпонками.

Спочатку ця королівська резиденція знаходилася на острові Сичанг, але в 1901 році за наказом короля палац був перевезений в Бангкок. Його зібрали заново і оточили королівським парком Дусіт.

Для огляду відкрито тільки частина палацу. Тут можна ознайомитися з пристроєм палацових інтер’єрів, оглянути особисті речі Рами П’ятого і численні подарунки від представників інших країн світу.