Острів Млет Острів Млет
Острів Млет
Острів Млет

Острів Млет — своєрідна квінтесенція мальовничій і на рідкість заспокійливою природи Хорватії. Недарма він вважається найкрасивішим серед островів південної частини Адріатичного моря, так званої Південної Далмації.

Млет — типовий вапняковий острів, який представляє собою чергування карстових пагорбів і карстових воронок. В його північно-західній частині є два солоних озера: Велике і Мале, це затоплені морем глибокі карстові долини. На острові є ще чотири невеликі затоплені карстові долини, місцеві жителі називають їх кумедними словами «блатине» або «слатіна».

Більше половини острова покрита лісом з алеппськой сосни і кам’яного дуба. У північно-західній частині Mleta розташований шикарний і найстаріший Національний парк в Хорватії (вхід — платний). Також тут є кілька чудових піщаних пляжів.

Однак природа — не єдине багатство острова. На невеликому острівці посеред Великого озера стоїть старовинний романський бенедиктинський монастир 12 століття з церквою святої Марії. Один час він був переобладнаний під готель. Зараз йому повертають первісний вигляд. Також на острові збереглася древнехристианская римська базиліка і частина палацу ранньовізантійського періоду.

Великих поселень на острові немає. Але кілька готелів в рибальських селах можуть послужити хорошим комфортним притулком для тих, хто любить усамітнення і вміє цінувати красу.