Набережна річки Ками Набережна річки Ками
Набережна річки Ками
Набережна річки Ками

Набережна річки Ками – головна прикраса Пермі. Нещодавно оновлена, вдень вона заповнюється молодими матусями з колясками, а ввечері сюди приходять закохані, щоб помилуватися відображенням зірок у неспішній річковій воді.

На зламі XVIII і XIX простір уздовж Ками в міській межі виглядала як суцільна вантажна пристань, забудована складами і сараями. Десятки пароплавів снували по річці, перевозячи в рік більше мільйона пудів товарів, кам’яної солі, пиляного лісу і металу, а Перм була одним з головним портів.

Призначений в 1796 році головою Пермської губернії К. Ф. Модерах зробив перший крок у створенні міської набережної: за його наказом берег Ками відсипали бутом. У 30-х роках ХХ століття була спроба створити нову облаштовану набережну, але завадила війна. І тільки в шістдесяті роки берег Ками нарешті привели в порядок, виклавши майже чотири кілометри залізобетонних плит.

Остання реконструкція набережної була проведена зовсім недавно. В її результаті вздовж річки з’явилися литі чавунні огорожі, сіра гранітна плитка змінила потрощений асфальт, чорним полірованим каменем виклали бортики квітників, поставили нові дерев’яні лавки. Висаджені дерева і чагарники поки, правда, ще дуже малі, але пройде зовсім небагато часу, і вони повноцінно доповнять образ нової набережної.