Набережна Імператриці Набережна Імператриці
Набережна Імператриці Набережна Імператриці

Прекрасний італійське місто Сан-Ремо добре відомий нам як місце проведення фестивалю популярної музики. Однак наші співвітчизники облюбували цей прекрасний куточок Рів’єри вже в кінці XIX століття – російські аристократи з задоволенням проводили тут зиму.

Російській періоду в історії Сан-Ремо поклала початок імператриця Марія Олександрівна, дружина царя Олександра II. Будучи глибоко нещасною жінкою, хворою на туберкульоз і зненавидженої чоловіком, вона послухалася поради лікарів і приїхала в Італію для поправки здоров’я. Сан-Ремо буквально зачарував імператрицю. Вона провела тут зиму 1874-1875 років і зробила місту незвичний подарунок – бразильські пальми, які були висаджені вздовж набережної. Сан-Ремо в боргу не залишився – набережна отримала ім’я російської імператриці. Слідом за Марією Олександрівною сюди потягнулися й інші представники царської династії, багаті промисловці, письменники й композитори. Вони відпочивали у місцевих пансіонатах, селилися на власних дачах, а деякі залишалися в Сан-Ремо назавжди.

Сьогодні Набережна Імператриці – найпрестижніша курортна зона міста. Прекрасні будівлі в стилі модерн, побудовані в XIX столітті, визначають її обличчя. В них розміщені багатозіркові готелі, що потопають у зелені парків і дивують своїх гостей вишуканими інтер’єрами. Тут все витончено, розкішно і, звичайно, дуже дорого.