Музей соціалістичного побуту в Казані Музей соціалістичного побуту в Казані
Музей соціалістичного побуту в Казані Музей соціалістичного побуту в Казані

Музей соціалістичного побуту – це дивовижне й унікальне місце, де кожна людина може здійснити подорож у далеке, але вже забуте минуле (70-ті – 80-ті роки XX століття). За допомогою численних експонатів можна легко зрозуміти, що недавно ще жила велика багатонаціональна країна з гордим ім’ям СРСР. Дух того часу допомагають відтворити експонати, а все інше – це настрій гостей музею. Датою заснування музею вважається початок 90-х років. Саме в той час, коли став пропадати багаторічний звичний уклад життя простого радянського людини, стали змінюватися і зовнішні атрибути навколишнього побуту.

Деякі предмети стали швидко зникати з повсякденного користування. Займався в той час дизайном і фотографією, Валіахметов Рустем (нині директор музею соцбыта), враховуючи доступність радянських предметів, зробив ставку на такий дизайн. Спочатку це була проста квартира, яка була прикрашена соціалістичної атрибутикою. Потім підвал житлового будинку, який став творчої неформальній майданчиком для музикантів і художників міста. Коли на зйомку до Рустема потрапив виконавець і автор Макаревич А. В. сказав, що це не просто студія, а справжній музей, і обдарував «рокерських» справжні джинси.

Саме цей факт поклав початок роботи музею соцбыта. Незабаром до такого почину приєдналися російські відомі музиканти: Гарік Сукачов, Чиж, Ст. Бутусов, А. Розенбаум, С. Шнурів, Ст. Кипелов і тд. Офіційне відкриття музею відбулося в серпні 2011 р. виставкою «Радянська школа».