Музей скульптора Віри Мухіної

Хто може відповісти, яка зв’язок між звичайним радянським гранованим склянкою і незмінним історичним символом Радянського Союзу є скульптура «Робітник і колгоспниця»? Відповідь проста і несподіваним: і те, і інше з’явилося завдяки скульптору Вірі Гнатівні Мухіної.

Скульптор Віра Мухіна провела свої дитячі роки у Феодосії. Місцеві художники доклали чимало сил для її створення меморіального музею. Завдяки їх наполегливості вдалося зберегти фасад старого особняка – будинку, де жила в. І. Мухіна. Причому вдале архітектурне рішення дозволило вписати його в стіну нової житлової п’ятиповерхівки.

Музейно-виставковий комплекс відкрився 2 липня 1991 року. Новому музею експонатами допомогли сподвижники великого скульптора – З. Р. Іванова Н.Р.Зеленська. Вони передали меблі, що належала Мухіної: шафа і віденські стільці, а також гіпсові ескізні роботи Віри Гнатівни, вазу червоного скла, негативи, фотографії, рукописи спогадів. А. Сергєєв, учень і помічник Мухіної, передав в експозицію три її ескізу: гіпсовий – до скульптури “Родючість”, воскові – до проекту фонтану “Іван-царевич” і скульптурі “Полум’я революції”. Крім того він подарував музею велике число власних робіт, у тому числі бронзовий барельєф Мухіної, фотографії і документи.

У музеї є два справжніх ескізу до знаменитої скульптури “Робітник і колгоспниця”. Всього ж тут понад 1700 експонатів.