Музей історії Сімферополя

У 2009 році відбулося урочисте святкування 225-річчя Сімферополя. Своєрідним подарунком до пам’ятної дати стало для жителів відкриття музею історії міста. У залах музею виставлено картини з видами міських вулиць, документи, газети смутного революційного часу, листівки і артефакти часів Великої вітчизняної війни.

Будівля музею, розташоване в центрі Сімферополя, на пішохідній вулиці, є прекрасним зразком архітектури другої половини XIX століття. Особняк належав Е. В. Вульфу, доктор біології і філософії, професор Таврійського університету. З 1908 по 1915 рік у цьому будинку знаходилося відділення Санкт-Петербурзького міжнародного комерційного банку, після якого збереглася сейфова кімната. Нині це один з музейних залів, де виставлені старовинні цінні папери та грошові знаки, безліч унікальних фотографій та інших документів, що свідчать про розвиток на Кримському півострові банківської справи. Незважаючи на відносну молодість, музей володіє цікавою колекцією експонатів, зібраної завдяки постійній допомозі жителів Сімферополя. Сюди несли сімейні реліквії, милі дрібнички, які, можливо, не мають особливої художньої цінності, але дають уявлення про життя звичайних городян на рубежі століть.

Дуже цікава колекція робіт фотомайстрів Сімферополя кінця XIX-початку XX століття, де на сімейних портретах зображені звичайні мешканці міста.