Музей Фуггерай Музей Фуггерай
Музей Фуггерай Музей Фуггерай

Прізвище Фуггер можна знайти сьогодні в багатьох підручниках історії. Найвідоміший член сім’ї, Яків Фуггер, був купцем. Філії бізнес-імперії Фуггерів перебували майже у всіх містах Європи. Їх компанії вели переговори з Індією, Південною Америкою та Африкою, а серед клієнтів – суцільно відомі особистості: Папа Римський імператор Максиміліан I, Карл V і Фердинанд ii Габсбург, королі Німеччини, Іспанії та Португалії, Англії, Данії та Угорщини.

Купці роду Фуггер завжди допомагали нужденним, для чого було побудовано поселення Фуггерай – місто в місті, яке є найстарішим соціальним поселенням у світі. Тут досі проживають люди, на даний момент – 150 осіб. Поселення обнесена стінами, і потрапити за них можна тільки через охоронювані ворота. Весь містечко складають 67 затишних будинків з 140 квартирами, а ціна залишається незмінною вже протягом багатьох років – 0.88 євро/рік.

В одному з будинків знаходиться невеликий музей, що розповідає про розвиток купецького справи сім’ї Фуггер, історії роду і поселення – з фотографіями, архівними документами, листами та особистими речами.