Монастир Режевічі Монастир Режевічі
Монастир Режевічі Монастир Режевічі

Режевічі – це старовинний чорногірський монастир, розташований в декількох кілометрах від курортного містечка Петровац. Монастирський комплекс давно визнана архітектурною пам’яткою і внесений в список історико-культурної спадщини Чорногорії.

Монастир Режевічі розташований в дуже мальовничому місці – біля схилу гори Воштаница, на широкому плоскогір’ї, біля узбережжя Адріатичного моря. З усіх боків комплекс оточений оливковим гаєм. Точна дата заснування Режевичей невідома, однак перші згадки про це місце відносяться ще до тринадцятого століття, а в письмових джерелах монастир фігурує починаючи з XV століття.

В наші дні комплекс Режевічі складається з двох храмів, кілька чернечих келій і різноманітних підсобних будівель. Древня церква монастиря – храм Вознесіння Богородиці. Він був побудований ще в XIII столітті, а всередині збереглися чудові фрески, написані місцевими майстрами більше чотирьохсот років тому.

В цілому, монастир Режевічі являє собою чудовий зразок культової архітектури середніх віків і привертає до себе чимало туристів. Весь монастирський комплекс знаходиться під егідою ЮНЕСКО.