Монастир Побла Монастир Побла
Монастир Побла Монастир Побла

Цістерціанскій монастир Побла був заснований в 1151 році Рамоном Беренгером IV, який звільнив Каталонію від маврів. Він побудований «цистерцианском каталонською» архітектурному стилі і складається з королівської резиденції і пантеону королівського дому Арагона.

Пам’ятками монастиря є склепінчасті галереї дворів XII століття, королівська усипальниця XIV століття, церква XII століття всередині монастиря, алебастрова заалтарная перегородка XVI століття. Навколо монастиря прекрасні види на гори і на соковиті виноградні поля. Під час екскурсії туристи і паломники побачать бібліотеку, винні погреби, трапезну, будинок капітула, клуатр і церква в романському і готичному стилях.

Екскурсії проводяться на каталонською та іспанською мовами, але почитати про цьому місці на спеціальних буклетах, які там надаються, можна на будь-якому іншому мовою.
«Світ форм, традицій і символів» — так називають цей величний монастир, відрізняється строгістю. Екскурсії проводяться тільки за визначеним розкладом, щоб не порушувати внутрішній спокій храму.