Могила Аскебе Турбеси Могила Аскебе Турбеси
Могила Аскебе Турбеси Могила Аскебе Турбеси

Всередині Аланийской фортеці знаходиться поховальний комплекс султана Аскебе Турбеси. Він розташований всього в сотні метрів від старовинної мечеті. Його будівництво відноситься до 1230 році. Споруда складена з каменя, а купол і внутрішні стіни облицьовані цеглою.

Поховальний комплекс має форму квадрата і складається з двох приміщень. В одній кімнаті була розташована усипальниця султана Аскебе Турбеси з довгою гробницею, а в другій – месджит. Дослідники припускають, що апсида месджита колись була покрита фаянсом. На апсиді збереглося зображення з написом: “Тільки Всевишній знає переможців небес і землі. Будинки для вчинення молитви Аллаху будують лише ті, хто істинно вірить в Нього і в наступ позичкового дня.

Будинок побудований в 1230 році, в дні правління потребує прихильності Аллаха великого султана Аладіна, його бідним рабом Аскебе”. Аскебе Турбеси був першим начальником фортеці під час правління Аладіна Кейкубата I. До складу комплексу також входив мінарет, побудований з цегли та має циліндричну форму. Зараз збереглася лише його частина – до балкончика.

Крім основного поховання, у скелі, на якій знаходиться усипальниця, видовбані ще три стародавні гробниці, за два метри довжиною. Є відомості про те, що в більш пізні періоди їх використовували для зберігання води.