Меморіал жертв землетрусу 1966 року Меморіал жертв землетрусу 1966 року
Меморіал жертв землетрусу 1966 року
Меморіал жертв землетрусу 1966 року

Меморіал жертв землетрусу 1966 року, який має назву “Мужність”, розташований на березі древнього каналу Анхор, в Ташкенті. Землетрус у Ташкенті, що сталася в 1966 році, придбав сумну популярність по всьому світу і назавжди змінило тодішній вигляд міста. Буйство стихії зруйнував більш ніж половина міста, і принесло багато людських жертв. Місто був заново відбудований всього за 3,5 року. Саме в цьому місці, де знаходився епіцентр землетрусу, і був зведений монумент.

Монумент складається з трьох частин – скульптурної композиції в центрі, пам’ятного барельєфа на задньому плані, а також кам’яного куба на передньому плані.Велетенські бронзові фігури жінки з дитиною на руках і чоловіки в експресивному ривку перед зигзагоподібної тріщиною в землі виражають собою стійкість жителів Ташкента перед грізною міццю підземної стихії. Тріщина веде до розколотого надвоє кубу з чорного лабрадора з вигравіруваним датою «26 квітня 1966 року» і циферблатом зупинилися годин. Стрілки всіх міських механічних годинників в те пам’ятне ранок зупинилися в 5 годин 23 хвилини.

Завдяки ентузіазму ліквідаторів, нові будинки в Ташкенті було побудовано всього лише через кілька місяців після трагічного випадку. Монумент «Мужність» – це пам’ятка Ташкента, яка зберігає пам’ять про ту трагічну подію і подяку всім, хто брав участь у ліквідації його сумних наслідків. Сквер навколо монумента є улюбленим місцем відвідин місцевих жителів.