Меморіал «Твоїм визволителям, Донбас»

Меморіал « Твоїм визволителям, Донбас» розташований в парку ім. Ленінського комсомолу. Цей монумент – пам’ять про трагічні долі бійців, яким довелося звільняти Донецьк від німецьких окупантів під час Великої вітчизняної війни. Пам’ятник відкрито в 1984 році і вважається найбільшим меморіалом на території південного сходу України.

Монумент виконаний у формі трикутної майданчика, до якої з землі виходять три об’ємні похилі стіни. На майданчику знаходяться мідні скульптури солдата і шахтаря, що тримають меч вістрям униз. За їх плечима розвивається прапор (п’ятикутна зірка). Тут же, біля меморіалу, горить Вічний вогонь.

Пам’ятник «Визволителям Донбасу» вражає своїми розмірами: висота скульптур – 18 м, а висота всього монумента – понад 30 метрів. Меморіальний комплекс « Твоїм визволителям, Донбас» включає також оглядовий майданчик військової техніки, парк ветеранів, дзвін пам’яті, музей Великої вітчизняної війни, стела партизанам-підпільникам.

Цікаво те, що музей знаходиться всередині монумента і складається з двох рівнів. Щороку, до Дня перемоги, біля меморіалу зустрічаються ветерани: діляться пережитим, покладають квіти, приймаю вітання та подяка від жителів міста.