Мавзолей Казанських Ханів Мавзолей Казанських Ханів
Мавзолей Казанських Ханів
Мавзолей Казанських Ханів

Мавзолей Казанських Ханів був виявлений під час розкопок, вироблених в 1977 році на території Казанського кремля, яка відноситься до періоду Казанського ханства. Кладка мавзолею була виявлена під час прокладання зливової каналізації до Палацової церкви, яка перебуває при Губернаторському палаці, в якому в наш час розташувалася резиденція президента Татарстану.

Під час цілеспрямованих розкопок цього місця археологами Історико-архітектурного музею-заповідника «Казанський Кремль» на глибині трьох метрів були виявлені три п’ятиярусний гробниці, у яких, як припускають експерти, розташовані муміфіковані останки казанських ханів.
З етичних міркувань та з метою збереження унікального білокам’яного статі було прийнято рішення не розкривати гробниці, а останки зрадити консервації.

Як стверджують історики, побудували мавзолей при хані Махмуді в 60-ті роки XV століття, усипальня була зруйнована в XVII столітті. У 2006 році поруч з мавзолеєм встановили пам’ятний камінь з іменами похованих у цьому місці ханів.