Кримська набережна Кримська набережна
Кримська набережна Кримська набережна

Кримська набережна – одна з набережних на правому березі Москви-річки, що розташована в районі Якиманка (ЦАО). Набережна починається від Кримського моста як продовження Пушкінській набережній, проходить вздовж парку мистецтв “Музеон” і переходить в Якиманскую набережну.
Ще нещодавно Кримська набережна представляла з себе досить непоказну вуличку між парком і рікою, але після реконструкції, проведеної в 2013 році, це тепер сучасна і облаштована пішохідна зона, яка має всі шанси на те, щоб назватися самим затишним і романтичним куточком Москви.
Що набережна представляла з себе до реконструкції? У 1930-х роках вона стала гранітної, а в 1970-х обзавелася сусідом в особі будівлі Державної картинної галереї СРСР (зараз у ній перебувають виставкові зали Державній Третьяковській галереї і Центральний будинок художника), навколо якого на початку 90-х утворився “Музеон”. У вигляді прокладки між річкою і парканом “Музеона”, обраної для паркування місцевими офісними мешканцями, вона до нас і дійшла.
Після закінчення реконструкції набережна перетворилася у такий собі ландшафтний парк з вернісажем і фонтанами і з’єдналася з парком мистецтв “Музеон”, забір якого з такої нагоди прибрали – тепер вони стали єдиним парковим і прогулянковим простором. Тут більше немає машин, але зате є дерева, лавочки і багато чого іншого.