Костел Воздвиження та святого Йосипа Костел Воздвиження та святого Йосипа
Костел Воздвиження та святого Йосипа Костел Воздвиження та святого Йосипа

Костел Воздвиження та святого Йосипа спочатку будувався не як місце релігійного поклоніння, а як усипальниця. Ходять чутки, що замовник будівництва, Вацлав Жевуський, особисто створював проект цього незвичайного будівлі. Будівництво тривало більше десяти років з 1752 по 1766 рік, над ним працював архітектор Кароль Романус. В архітектурі костелу переважає стиль італійського бароко.

За формою костел є ротондою діаметром 12 метрів, його головна визначна пам’ятка і прикраса – портик з 14 коринфських колон на головному фасаді. На аттику архітектор розмістив 8 статуй святих, спеціально виконаних на замовлення скульпторами Фессингером і Лебласом. Сімейство Вацлава Жевуського вважало цих святих покровителями роду свого. До наших днів дожили сім із цих статуй, восьма була зруйнована під час Другої світової війни – кажуть, що за нею ховався снайпер. Колони перед храмом прикрашають статуї Богоматері і св. Йосифа, покровителя храму.

Внутрішній інтер’єр храму в 1765-1766 році, під час завершення будівництва, розписали художник Смуглевич з сином. Костел Воздвиження та св. Йосипа з’єднується з Підгорецьким замком 300-метрової алеєю, засадженій старими липами. У 1861 році костел з усипальниці перетворився на парафіяльний храм. Перша післявоєнна реставрація костелу проводилася в середині 70-х (з 1945 року до цих пір храм був закритий). В даний момент проводиться друга – глобальна реставрація храму разом із замком, тому туристи можуть помилуватися лише фасадом зі статуями.