Комсомольський проспект Комсомольський проспект
Комсомольський проспект
Комсомольський проспект

Комсомольський проспект — вулиця в центральній лівобережної частини Пермі. Протяжність проспекту — 3.600 метрів.

Комсомольський проспект відрізняється від більшості інших вулиць незвичайним зовнішнім виглядом завдяки розташованої посередині пішохідної алеї, огородженому двома рядами дерев і чавунною решіткою.

Первісне, дореволюційний, назва цієї вулиці — Кунгур або Широкий провулок, пізніше — Кунгур вулиця. Будинки на ній з’явилися в XVIII столітті.

На проспекті розташовано багато важливих для міста організацій. Дорога починається від Кафедрального Спасо-Преображенського собору, побудованого в період з 1798 по 1820 рік імовірно архітектором Р. Х. Паульсеном. У цьому соборі нині розташована Пермська художня галерея і Пермський краєзнавчий музей.

На початку проспекту, на Соборній площі, встановлений бюст письменника Д. Н. Мамина-Сибіряка роботи скульптора А. А. Уральського.

Біля готелю «Прикамьє» розташована жанрова скульптурна композиція «Пермяк солоні вуха». Скульптура складається з двох частин фігури, фотографа і круглої рамки з великими вухами, в яку фотографирующиеся можуть помістити своє обличчя.