Колишній залізничний вокзал «Прага – Вишеград»

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Колишній залізничний вокзал «Прага – Вишеград» знаходиться у Празі – столиці Чехії. Він розташований в одному з центральних районів міста – районі Прага 2. Вокзал був побудований за розпорядженням Цісарсько-королівської дирекції державних доріг у 1904-1905 роках на місці зупинного пункту і отримав назву «Прага – Вишеград». У звичайному режимі вокзал прослужив до 1960 року. Будівля вокзалу вважається пам’ятником архітектури, проте на сьогоднішній день знаходиться у занедбаному стані.

Будівля вокзалу виглядає як невеликий розкішний палац, проте досить старий, що не дивно, адже вік вокзалу налічує більше 100 років.У 1866 році на місці будівництва вокзалу проїхав перший потяг, було збудовано тимчасову будівлю вокзалу, переобладнане і модернізоване в 1872 році. З 1891 по 1899 роки в два етапи було побудовано повноцінне будівлю вокзалу. Однак будівля, яку ми бачимо сьогодні, це вже результат перебудови 1904-1905 років.

Стиль будівлі цілком характерний для свого часу. Це симетричне, помпезне і рясно декороване будівлю. Особливої уваги заслуговують оригінальні декоративні елементи ліпного декору, як, наприклад, колесо з крилами, яке протягом багатьох років у всьому світі визнано як стилізований символ залізниць. Сама будівля має витягнуту прямокутну форму в плані. Раніше між першим і третім шляхами був павільйон, який, на жаль, був у 2008 році зруйновано.