Католицький собор Богоматері Лікування

Католицький собор Богоматері Лікування знаходиться в курортному містечку Велсао в південній частині Індійського штату Гоа, по вулиці Consua. Прихід церкви Богоматері Лікування є одним з найстаріших у місті, а місцеві католики називають церква Носса-Сеньора-до-Ремедіос. Щорічно в цьому соборі відзначають значуще свято для католиків – Боа Морте, де вони оспівують хвалу і віддають данину Божої Матері.

Церква побудована в класичному романському стилі з елементами бароко, зі світлого каменю. Всередині розташований великий вівтар з іконами і розп’яттям. З боків від вівтаря встановлені вузькі лави для парафіян. Усередині стіни церкви прикрашають скульптури Христа і Божої Матері, у віддалених кутках приміщення відведені місця для сповідання.

У період святкування Боа Морте, в церкві встановлюють театральні декорації – фігура Божої Матері, що лежить в різьбленій скриньці, прикрашена великою кількістю кольорів, оточена апостолами Ісуса. Вся ця композиція встановлюється під шатром з блакитного матеріалу, нагадуючи небеса. У соборі збирається дуже багато людей, які проводять своєрідний урочистий ритуал поклоніння Божій Матері Лікування.