Кафедральний собор Сантьяго де Компостелла. Кафедральний собор Сантьяго де Компостелла.
Кафедральний собор Сантьяго де Компостелла. Кафедральний собор Сантьяго де Компостелла.

Найвідоміше в Іспанії місце паломництва – кафедральний собор Сантьяго-де-Компостела, побудований між 1075 і 1211 роками. У його зведенні брали участь відразу кілька великих майстрів архітектури і зодчества, створили найбільший собор на Піренейському півострові.

Первісний храм був освячений в 1211 році за короля Альфонсо IX. Через сторіччя зовнішній вигляд собору зазнав різні зміни, які перетворили собор у найважливіший пам’ятник іспанського мистецтва, що увібрало в себе різні стилі.

У середньовіччі паломники протягом місяців рухалися за маршрутом Святого апостола Якова, в кінці якого прибували в Сантьяго-де-Компостела. У Кафедральному соборі зберігаються мощі Святого Якова. Колона у дверному прорізі зберігає на собі відбиток тих часів – у камені утворилося поглиблення від безлічі рук, доданих до колоні, щоб перепочити. Священні мощі знаходяться в срібній скрині поряд з головним вівтарем. Над могилою Святого Якова варто всіяна коштовними каменями статуя, обіймати яку стало традицією для прочан, які прийшли вклонитися святині