Кафедральний собор Пресвятої Богородиці

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Кафедральний собор Пресвятої Богородиці був побудований в 1898-1903 роках в Батумі на пожертви віруючих, велика частина яких була внесена багатим нафтопромисловцем Стефаном Зубалашвили. В тому ж 1903 році собор був освячений. Зараз, дивлячись на цю будівлю в готичному стилі, мало хто згадає, що спочатку воно будувалося як римо-католицький костел.

Після того, як Грузія увійшла в Радянський Союз, будівля використовувалася під господарські та адміністративні потреби. В подальшому віруючі стали вимагати повернення будівлі, а після виходу фільму «Покаяння» кінорежисера Тенгіза Абуладзе проблема набула всенародне значення. Після чого шляхом реставрації собору все ж повернули первісний вигляд.

Собор Батумській єпархії був визнаний кафедральним і переданий Грузинської Православної Церкви. Зараз він є одним з найкрасивіших соборів у Грузії. З двох сторін від центрального входу стоять статуї апостолів Андрія Первозванного і Симона Кананіта, а величезні вітражні вікна схожі з кращими зразками французької готичної архітектури.