Кафедральний собор Нідарос Кафедральний собор Нідарос
Кафедральний собор Нідарос Кафедральний собор Нідарос

Кафедральний собор Нідарос, розташований в місті Тронхейм, є найважливішим історичним і культурним пам’ятником норвежців. Саме в цьому соборі були короновані всі норвезькі королі починаючи з першого Олафа Гаральдсона, який згодом став покровителем Норвегії – Олафом Святим, і закінчуючи коронацією останнього Хаакона Сьомого в 1905 році.

Це прекрасне готична споруда притягує туристів зі всього світу. Його західний фасад прикрашений ажурною розеткою, центральною фігурою Христа і складним барельєфом майстерної роботи, на якому зображені фігури і сцени з життя королів і святих. Особливе враження він справляє вночі, коли включається підсвічування. Всередині вас чекає цілий лабіринт з витончених колон до самого нави, різьблені арки і приголомшливі по красі вітражі. Освітлені вранішнім світлом, вони заливають собор неповторною грою тіней, надаючи каменю глибину і таємничість.

Собор Нідарос є парафіяльною церквою і місцем паломництва прочан. Кілька разів на тиждень проводяться служби. Встановлені всередині два старовинних органу є родзинкою собору і своєю натхненною музикою справляють враження навіть на невіруючих туристів.