Іллінській-Тихоновська церква Іллінській-Тихоновська церква
Іллінській-Тихоновська церква Іллінській-Тихоновська церква

Іллінській-Тихоновська церква знаходиться на Волзької набережній, в місті Ярославлі і вважається найстарішою міською церквою. За переказами,вона була побудована в XI столітті, за велінням князя Ярослава Мудрого на тому місці, де він здолав звіра лютого. Ця подія відбулася в день Святого Пророка Іллі – 2 серпня, на честь цього церква і отримала свою назву.

Перша споруда церкви була дерев’яною, з-за чого церква кілька разів згоряла, але в 1694 році вона нарешті знайшла кам’яний вигляд. Будівля, яку ми бачимо сьогодні, була побудована в 1832 році на кошти, виділені купцями Отрыганьевым і Ленивцевым. Церква є одноглавої та прямокутної у плані, фасади будівлі декоровані колонами, які вінчаються трикутними фронтонами, декоровані фресками.

Будівля церкви сильно постраждало в період повстань 1918 року, на початку 1920 року її закрили, а дзвіниці були зруйновані. З тих пір, в різний час в будівлі розміщувалися будинок-музей Леніна, складське приміщення, гуртожиток. На даний момент у стінах церкви знаходиться реставраційна майстерня.