Художній музей

Гуляючи по Сімферополю, важко пройти повз старовинного будинку, збудованого в класичному палацовому стилі, де розміщена колекція Художнього музею. Для тих, хто переступить поріг будинку, приємним подарунком стане зустріч з творами видатних російських майстрів.

Сімферопольський художній музей почав своє існування в 1922 році з численної колекції творів мистецтва з палаців і маєтків Південного узбережжя Криму. Експозиція музею розміщена у 8 залах і представляє загальну схему розвитку вітчизняного мистецтва від XVI ст. до наших днів. До найбільш значних експонатів дореволюційного відділу належать ікони московської школи, портрети Д. Р. Левицького, А. Рослена, А. Р. Венеціанова, В. А. Тропініна, пейзажі В. К. Айвазовського. Експонуються також роботи В. М. Васнецова, В. О. Маковського, І. в. Шишкіна, В. Д. Полєнова. Відвідувачі незмінно затримуються перед картиною Кунджи «Місячна ніч на Дніпрі» – один з авторських повторів зберігається в Сімферополі.

У виставкових залах музею експонується від 1 до 3-х нових виставок щомісяця. Тут проходять бієнале молодих кримських художників і виставки живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. В музеї працюють різні лекторії для різних категорій відвідувачів. Великий інтерес викликають спеціальні заходи — “Ніч у музеї”, театральні вистави, музичні вечори.