Хмарочос Менара Телеком

Хмарочос Менара Телеком – 312-метрова штаб-квартира компанії Telekom Malaysia. Будівля в 55 поверхів було побудовано в 2001 році за проектом архітектурної компанії Hijjas Kasturi Associates.

Форма будівлі викликає зрозумілі будь-якій малайцу асоціації з відомим твором «Втеча бамбука» скульптора Латиффа Мохидина: кілька вигнуті обриси хмарочоса нагадують бамбук, міцно закорінений у землі і одночасно устремивший до неба свої ніжні молоді паростки. Для Малайзії, де пагони бамбука — улюблене народне блюдо, це воістину національний символ.

При проектуванні будівлі велика увага приділялася створенню екологічно комфортних робочих місць для персоналу. З цією метою були обладнані 22 відкриті тераси, так звані «висячі сади», на різних рівнях вежі. Вони забезпечують простір для неформального спілкування та можливість розслабитися в оточенні дерев і квітів. Крім офісних приміщень в будівлі розмістився театр, розрахований на 2500 глядачів, виставкові площі та спортивні зали, медичний центр для співробітників. Для того, щоб батьки могли спокійно працювати, існує дитячий денний центр, так що дорослі знають, що їх діти поруч і під наглядом.

На даху Менара Телеком розташована вертолітний майданчик у вигляді чаші.