Географічний Центр Європи

Географічний Центр Європи – гіпотетична точка, що позначає місцезнаходження центру мас геометричної фігури, що має форму Європи. Координати цієї точки обчислив у 1989-му році Французький національний географічний інститут. З’ясувалося, що центр Європи розташований в Литві, в 26 кілометрах від її столиці – Вільнюса.

Природно, коли розташування центру було виявлено, виникло питання як його позначити. Знаменитий литовський скульптор Гедімінас Йокубонис виготовив символічний монумент, який 1 травня 2004-го року був презентований в урочистій обстановці. Пам’ятник представляє з себе білу гранітну колону, на вершині якої встановлена корона з позолочених зірок. На гранітних плитах біля монумента вибиті стрілки і відстані до деяких європейських і світових столиць.

У зв’язку з припливом закордонних туристів, місцевість навколо монумента литовські власті оголосили Картографічним заповідником центру Європи і налагодили відповідну інфраструктуру – для зручності іноземних гостей. А ще в декількох кілометрах від географічного центру був розбитий Парк Європи – музей скульптур під відкритим небом, в якому встановлено більше сотні різних статуй і пам’ятників.

Географічний центр Європи – одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток Литви, місце користується величезною популярністю у всіх європейських туристів.