Гай болотного кипарису Гай болотного кипарису
Гай болотного кипарису Гай болотного кипарису

Південніше Анапи, в селищі Сукку, є мальовниче озеро з однойменною назвою. Головною визначною пам’яткою цього місця стала болотні кипариси, що ростуть в північній частині озера.

Прямо з водної гладі піднеслися 32 потужних стовбура рідкісних кипарисів, занесених у Червону книгу. За однією з легенд, дерева на початку XX століття привезла сюди з Каліфорнії одна дворянська родина. Посаджені вони були в пам’ять про їх загиблого сина. Саджали їх, звичайно, на суші, але з часом рельєф місцевості зазнав змін, і тепер дерева стоять прямо у воді. У посушливий час озеро міліє, і тоді коріння дерев оголюються, утворюючи химерні сплетіння над землею. Середня висота кипарисів сягає 30 метрів, а діаметр стовбура біля поверхні води до 70 сантиметрів. Дивно, але вже більше 100 років дерева існують в такій незвичній для них середовищі і не гинуть. Імовірно, це відбувається завдяки великій кількості смоли в деревині.
Восени хвоя болотних кипарисів набуває червонувато-бурий відтінок, що додає гаю ще більшу неповторність.

Неподалік від гаю знаходиться кінна база, де туристам пропонують зробити прогулянку на конях по мальовничій стежці навколо озера.