Фонтан Данубиус Фонтан Данубиус
Фонтан Данубиус Фонтан Данубиус

Якщо піднятися на Замковий Пагорб і подивитися на місто з висоти, можна побачити, як прекрасна столиця Угорщини. Величні будівлі, чудові мости і відходять від них доріжки, пам’ятники культури і архітектури, музеї з екскурсійними маршрутами – це все Будапешт.

Але не тільки пам’ятниками і палацами славиться це місто. Будапешт багатий на різноманітні фонтани. Одним з цих чудових фонтанів є фонтан Данубиус. Цей фонтан має два життя. Перша почалася ще 1880 році. За задумом скульптора Міклоша Ибля, фонтан спочатку був встановлений на площі Кальвіна. Він чудово вписався в архітектуру площі. Але в роки Другої світової війни він був повністю знищений, хоча ходить слух, що одна зі скульптур фонтану все ж збереглася і досі стоїть десь у двориках Будапешта.

У 1958 році фонтан був відновлений і отримав своє місце на площі Ержибет. Він являє собою композицію з жіночих фігур, які розташувалися на нижній чаші і символізують притоки Дунаю — Драву, Саву і Тису. А на чолі композиції, на верхній чаші знаходиться скульптура, втілює сам Дунай.