Флігель Леопольда Флігель Леопольда
Флігель Леопольда Флігель Леопольда

Флігель Леопольда – це прибудова до палацу Амалії, який, у свою чергу, є частиною цілого палацового комплексу Хофбург у Відні. Побудований флігель в 1660-1666 рр. братами Карлоне, у стилі раннього бароко. Названий на честь імператора Леопольда I.

У 1668 році сталася пожежа, але флігель швидко реставрували. Крім цього, були внесені істотні зміни в його вигляд, зокрема, було добудовано ще один поверх. У наступні сторіччя вид флігеля зазнавав всілякі зміни – і внутрішні, і зовнішні. Мабуть, найбільш значні зміни привнесла онука Леопольда I Марія – Терезія. Але, завдяки багатьом поколінням Габсбургів, які проживали тут, вид прибудови змінювався ще не один раз.

З 1947 року у флігелі знаходиться резиденція президента Австрії. Тут відбуваються найважливіші для Австрії конгреси, конференції, а також прийоми іноземних делегацій, чиновників.

На превеликий жаль для туристів, флігель Леопольда закритий для відвідування простими громадянами.

Цікавим є той факт, що флігель Леопольда, так само як і ще один флігель – флігель Держканцелярії, значно більше самого палацу Амалії, до якого вони примикають із двох сторін.