Фарбувальні майстерні старої медіни Фарбувальні майстерні старої медіни

Фарбувальні майстерні старої медіни

Красильни старої медіни – один з найпопулярніших туристичних атракціонів в Фесі, місті, що славиться своїми виробами з шкіри. Хоча для самих шкіряних справ майстрів це звичайна робота, яка дає можливість прогодувати свою сім’ю.

Величезні кам’яні чани, побудовані багато століть тому, пам’ятають ще далеких предків нинішніх ремісників. Наповнені дубильними речовинами та барвниками, вони розташовані в замкненому подвір’ї прямо під відкритим небом і нагадують барвисту палітру художника або набір баночок з гуашшю.

Напівголі чоловіки, стоячи майже по коліна в чанах, ногами утрамбовують шкіру в розчині, рецепт якого знають вони одні. Потім шкіру полощуть і тут же сушать під сонцем. Навколо красилен розташовані магазини з шкіряними виробами, з терас яких можна спостерігати за роботою майстрів. Вони вже давно звикли до постійної уваги з боку туристів і абсолютно не реагують на фотоапарати. За вхід на терасу з вас можуть попросити невелику плату, але, якщо ви що-то купите в магазині, можна обійтися і без цього. А піти звідси без покупки складно: вам запропонують сумки, сумочки, гаманці, ремені будь-якого кольору, фасону, розміру.

Єдиний мінус такої екскурсії – специфічний запах шкіряного виробництва. Його важко назвати приємним, і витримати довге перебування тут може далеко не кожен.