Эммаусский монастир Эммаусский монастир
Эммаусский монастир Эммаусский монастир

Эммаусский монастир знаходиться в місті Празі, в районі Прага 2. Також його називають монастирем на Словенах, що відображає його точне місце розташування.У XVIII столітті до старого готичного будівлі монастиря були добудовані дві вежі і новий фасад у стилі бароко.

Монастир заснував в 1347 році імператор Священної Римської імперії Карл IV, як чоловічий монастир ордена бенедиктинців. Так як імператор, який походив по материнській лінії з давнього західнослов’янської роду, прагнув об’єднати західну і східну гілки християнства, служби у цьому католицькому монастирі велися церковнослов’янською мовою.

У 1942 році ченці були виселені з обителі, і в монастирі був організований німецький військовий шпиталь. У лютому 1945 року будівлі монастиря сильно постраждали в результаті союзних бомбардувань. Після війни монастир був відновлений, проте подальша націоналізація змусила частина ченців виїхати в Італію, а частина знайти собі притулок в інших монастирях Чехії. Територія монастиря була передана Чехословацької академії наук. В даний час монастир повернуто католицької церкви. У 2003 році в церкві монастиря був освячений новий вівтар, створений за проектом відомого скульптора Карела Стадника.