Дзвіниця церкви Сергія Радонезького Дзвіниця церкви Сергія Радонезького
Дзвіниця церкви Сергія Радонезького Дзвіниця церкви Сергія Радонезького

Дзвіниця церкви Сергія Радонезького, яку ще називають Часозвоня,тобто вежа з годинником, знаходиться в місті Великий Новгород на території новгородського кремля, зі сходу вона примикає до церкви Сергія Радонезького, побудованої в 1463 році. Дзвіниця була збудована в 1673 році при новгородському митрополитові Іоакіма, імена архітекторів і будівельників залишилися невідомими.

Під час Великої Вітчизняної війни верхня частина дзвіниці була зруйнована і довгий час її вінчала звичайна дах конусоподібної форми. Тільки в 1970 році дзвіниця церкви Сергія Радонезького придбала свій первозданний вигляд, в її верхній частині було встановлено годинниковий механізм та на чотири сторони світу орієнтовані циферблати годинника. Кожні півгодини відбиваються дзвоном у 60 пудів, відлитим у 1647 році.

Дзвіниця має нахил на північно-західну сторону і також не падає як Пізанська вежа.Під дзвіницею розташована проїзна арка напівкруглої форми, пройшовши під нею, можна потрапити до Федорівської та Митрополичого башт.