Духів монастир у Великому Новгороді Духів монастир у Великому Новгороді
Духів монастир у Великому Новгороді Духів монастир у Великому Новгороді

Духів монастир у Новгороді Великому – стародавній православний монастир XII століття, який вперше згадується в якості діючого монастиря в стародавньому літописі 1162 року. Монастирський комплекс був дерев’яним протягом століття – тільки в 1357 році почалося будівництво кам’яного архітектурного ансамблю.

Духів монастир знаходиться на західному березі головної річки Новгородської області – Волхов, в центрі Великого Новгорода, на заході Росії. Він являє собою середньовічний монастирський комплекс, на території якого розміщені дві церкви – Святої Трійці та Святого Духа, настоятельскій корпус і руїни північного корпусу. Центр архітектурного комплексу прикрашає церква Святої Трійці, яку побудували в 1557 році за ініціативою ігумена Іони. Вона є бесстолпным храмом на подклете з трапезною в західній її частині.

Монастирський комплекс безліч разів оновлювали, остання реставрація відбулася у 1963 році. Сьогодні монастир недіючий – його закрили ще в 20-х роках ХХ століття, з 1926 року його приміщення віддали під Державний архів.