Діорама «Битва за Дніпро»

У Дніпропетровську на проспекті Карла Маркса в 1975 році відкрита одна з найбільших у світі діорам, присвячена перемозі радянського народу у Великій вітчизняній війні. Діорама «Битва за Дніпро» є центром величезної меморіалу, який розповідає про героїв і події ВВВ.

У створенні діорами брали участі знаменитий військовий художник Греків М. Б. і великі майстри художнього мистецтва СРСР Бутом Н.Я. і Овечкін Н.В.

Діорама являє собою великих розмірів цілісне полотно 14 метрів і шириною 60 метрів завдовжки, яке розміщене у величезному виставковому залі в спеціально побудованому для цих цілей приміщенні. Проектом будівництва займався відомий у Радянському Союзі архітектор Зуєв Ст. А.

Діорама являє собою макети оборонних споруд, також є справжні зброю і елементи військової атрибутики. За допомогою спеціального освітлення і звуку, диорамном залі створюється ефект реальності подій, що відбуваються.

Перед входом у виставковий зал розташовується композиція з військової техніки часів Великої Вітчизняної війни: танки, гармати, артилерійську зброю, гаубиці і багато іншого.