Деревяна церква в Керимяки Деревяна церква в Керимяки
Деревяна церква в Керимяки Деревяна церква в Керимяки

Красивий і невелике містечко Фінляндії — Керимяки — розташовується в східній частині країни, в 20 км від замку Олавинлина. Головною достопримечательною міста є дерев’яна церква, побудована з 1844 по 1847 році під керівництвом архітектора Андерса Фредріка Гранштедта. Ця будова є найбільшим дерев’яним храмом у світі і було побудовано на добровільні пожертви городян.

За легендою, будівельники «прочитали» проект не в сантиметрах, а в дюймах. Хоча сучасні дослідники стверджують, що проект був спеціально спланований, щоб вмістити всіх жителів міста одночасно. До речі, помолитися тут можуть 5000 чоловік.

Ця двоповерхова церква вражає уяву своїми розмірами: 45 метрів в довжину, 42 метрів в ширину і висоту — 37 метрів. Всередині храму передбачено 3400 сидячих місць для тих, хто молиться. Піснеспіви виконуються з допомогою двох органів. Біля церкви знаходиться дзвіниця, висота якої 42 метри.

В даний час ця дерев’яна церква не тільки місце для молитов городян, але туристична визначна пам’ятка міста. Крім цього, церква Керимяки є одним з місць проведення оперного фестивалю Савонлінна, привертає близько 50 тисяч людей зі всіх кінців світу.