Дача Чехова в Гурзуфі Дача Чехова в Гурзуфі
Дача Чехова в Гурзуфі Дача Чехова в Гурзуфі

Будинок-музей А. П. Чехова знаходиться в кримському містечку Гурзуф, куди письменник переїхав у кінці 1898 року і де провів останні роки життя. Саме тут були написані такі знамениті твори, як оповідання «Дама з собачкою», п’єси «Три сестри» і «Вишневий сад».

Будинок-музей Антона Павловича Чехова є пам’яткою національного значення. Не так давно спонсорськими силами була зроблена часткова реставрація будівлі “Білої дачі” Чехова, але є ще багато проблем, які потребують грошового дозволу: стан другого меморіального будинку і чеховського флігеля потребують повної реставрації.

Дача Чехова в Гурзуфі оточена мініатюрним садом, більшість рослин в якому висаджено руками наших з вами сучасників. Є, однак, і ті деякі представники флори, до яких торкався сам господар. Наприклад, два бамбукових куща. Чехов страшно любив шелест бамбука, гойдається на вітрі. Йому здавалося, що це рослина здатна відтворити атмосферу спокою й умиротворення. Що ж стосується красеня-кипариса, який зустрічає туристів, то дача Чехова обзавелася їм в день смерті великого письменника. Цей «зелений страж» висадили близькі і рідні Антона Павловича в пам’ять про щасливі дні, проведені біля самого синього моря.